O czym należy pamiętać przygotowując pogrzeb?

Odejście członka rodziny zwykle wiąże się z wieloma problemami, którym trzeba stawić czoła. Nie zawsze w takiej chwili łatwo jest wszystko spamiętać i myśleć racjonalnie. Na szczęście przygotowania do pogrzebu nie są aż tak bardzo skomplikowane. Dostarczenie dokumentacji Przed rozpoczęciem…..

Jak zaplanować pogrzeb krok po kroku

Organizacja pogrzebu wymaga dochowania wielu procedur, szczególnie trudnych w momencie utraty bliskiej osoby. Posiadając kartę zgonu wydaną przez lekarza, powinniśmy wybrać zakład pogrzebowy, który zajmie się pochówkiem. Warto zdecydować się na firmę oferującą kompleksową obsługę – od wyboru trumien, poprzez…..

Z jakich tworzyw produkowane są trumny?

Według Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, corocznie zużywamy około 70 tyś. metrów sześciennych drewna na produkcję trumien. Przeważa sosna, a dąb powoli odchodzi na margines. Rzadkością są te wykonane ze stali. Ale co warto wybrać i czemu niektóre trumny robi się z…..

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

W polskiej kulturze przyjęło się kilka zwyczajów związanych z ofiarowywaniem kwiatów. Towarzyszą nam zarówno podczas radosnych, jak i smutnych wydarzeń. Wręczamy je z okazji imienin, ślubu, przejścia na emeryturę jak również podczas pogrzebu. Należy zdać sobie sprawę z tego, że…..

Co obejmuje cena pochówku?

Najważniejszą część ceny pogrzebu stanowi koszt pochówku. Poniżej opiszemy, co obejmuje koszt pogrzebu tradycyjnego, jak i dla pogrzebu uwzględniającego kremację. Pochówek z trumną W przypadku pogrzebu z trumną podstawowy pochówek będzie obejmował: odbiór z domu, zakładu medycyny sądowej, czy szpitala,…..

Zakres usług domów pogrzebowych

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny czas, w którym nie tylko musimy poradzić sobie z poczuciem ogromnej straty, ale także dopełnić wielu formalności związanych z pochówkiem. Wraz z otrzymaniem karty zgonu (dokumentu wydawanego przez lekarza) należy niezwłocznie wybrać odpowiedni dom…..

Przebieg i zalety balsamacji

Po śmierci ciało każdego z nas ulega stopniowemu i żmudnemu rozkładowi, któremu towarzyszą nieprzyjemny widok oraz zapach. Jest to proces, który nie sprzyja przewożeniu zwłok, czy też ich długiemu oczekiwaniu na ostateczny pochówek. Istnieją jednak sposoby na to, aby spowolnić…..