Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Odejście członka rodziny zwykle wiąże się z wieloma problemami, którym trzeba stawić czoła. Nie zawsze w takiej chwili łatwo jest wszystko spamiętać i myśleć racjonalnie. Na szczęście przygotowania do pogrzebu nie są aż tak bardzo skomplikowane.

Dostarczenie dokumentacji

Przed rozpoczęciem całego procesu należy przygotować odpowiednie dokumenty. Po pierwsze będzie potrzebna karta zgonu. Otrzymać ją można od lekarza, który stwierdził zgon. Oprócz niej należy również przygotować akt zgonu, musimy więc zgłosić śmierć w urzędzie stanu cywilnego i złożyć wniosek o wystawienie aktu zgonu. Mając te dokumenty, można zająć się przygotowaniem pogrzebu i organizacją zasiłku pogrzebowego z urzędu ZUS. Naturalnie należy też zająć się opłaceniem i przygotowaniem ceremonii. Musimy również wykupić kwaterę na cmentarzu. Koszt kwatery na dwadzieścia lat to zwykle kilkaset złotych.

Podstawowe elementy pogrzebu

Trzeba też zająć się nagrobkiem, trumną, lub urną. Nie należy również zapominać o wybraniu zakładu pogrzebowego. Trzeba także przemyśleć, które elementy związane z pochówkiem chcemy zlecić zakładowi.

Przygotowanie ciała

Istnieje możliwość zlecenia wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych zakładowi pogrzebowemu. Warto zainteresować się, co dokładnie oferuje dana firma, ponieważ mogą być wymagane poważniejsze procesy pielęgnacyjne. Zlecenie zabiegów zakładowi jest najprostszym i najlepszym sposobem, ponieważ przygotowanie ciała jest nieco trudniejsze, niż zwykłe uczesanie i ubranie. Istnieje jednak możliwość, żeby wszystkim zajęła się rodzina. Powinno przemyśleć się zastosowanie zabiegów, które mają na celu poprawienie wyglądu ciała. Może to okazać się konieczne, jeśli ciało zostało poważnie uszkodzone, ale również przy naturalnej śmierci nieboszczyk będzie posiadać przebarwienia ciała, bladą cerę, plamy opadowe, czy sinicę twarzy. Pomocna może okazać się tanatoksometyka, to znaczy zabieg mający na celu poprawienie estetyki wszystkich widocznych elementów ciała, takich jak dłonie, twarz i włosy. Zabieg ma poprawić kolorystykę skóry, delikatnie ją zakonserwować i zredukować mniejsze obrażenia. Istnieje również możliwość uzupełnienia braków w owłosieniu na głowie. Wszystko to ma doprowadzić ciało do stanu jak najbliższego naturalnemu wyglądowi przed śmiercią.