Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Tanatokosmetyka

Tanatokosmetyka

W zakładzie pogrzebowym ARKA pracuje tylko i wyłączenie wykwalifikowana kadra. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie nie tylko w zakresie transportu zmarłej osoby, ale także w zakresie przygotowania ciała zmarłej osoby do pogrzebu.

Z szacunkiem obchodzimy się z ciałem zmarłej osoby. Podczas przygotowywania ciała zmarłej osoby do pogrzebu, staramy się spełnić wszystkie wymagania naszych klientów. Zawsze wysłuchujemy naszych klientów, staramy się doradzić i pomóc, tak aby byli w pełni usatysfakcjonowani z końcowego wyniku naszych działań.

Mają Państwo wybór spośród usług przygotowania ciała zmarłego do pogrzebu, oferowanych przez nasz zakład pogrzebowy. Jeżeli nie wiedzą Państwo, która usługa będzie najlepsza – z chęcią Państwu pomożemy. Poniżej przedstawimy krótkie opisy przeprowadzanych przez nas zabiegów.

Oferujemy między innymi pośmiertną toaletę. Pośmiertna toaleta to szereg działań, które mają na celu należyte przygotowanie zwłok do godnego pochówku. Działania te dotyczą w szczególności mycia ciała osoby zmarłej, zabezpieczenia ciała osoby zmarłej przed wyciekami, nakładania opatrunków oraz ubierania ciała zmarłej osoby. Podczas wykonywania pośmiertnej toalety staramy się, aby cały szereg działań przebiegał sprawnie i szybko, tak aby ciało było jak najszybciej gotowe do pochówku.

Oferujemy również tanatokosmetykę. Podczas wykonywania czynności jaką jest tanatokosmetyka naszym zadaniem jest skorygowanie lub zatuszowanie różnego rodzaju zmian zewnętrznych, które pojawiły się na ciele zmarłej osoby. Takie zmiany pojawiają się w trakcie ostatnich chwil życia lub też już po śmierci. Zatuszowanie zmian zewnętrznych na ciele może odbywać się między innymi poprzez odpowiedni makijaż, układanie włosów i malowanie ust, a także paznokci. Jeżeli decydują się Państwo na tanatokosmetykę i mają Państwo jakieś szczególne życzenia, oczywiście chętnie ich wysłuchamy i postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby je spełnić.

Zakład pogrzebowy ARKA w swojej ofercie posiada również tanatoplastykę. Tanatoplastyka ma swoje zastosowanie w szczególności w sytuacji zgonów na skutek wypadków czy zabójstw. Zadaniem zabiegów tanatoplastycznych jest przede wszystkim rekonstrukcja ciała zmarłej osoby oraz przywrócenie ciału osoby zmarłej jak najbardziej pierwotnego wyglądu i kształtu. Jest to trudny zabieg, do wykonywania którego trzeba posiadać specjalnie umiejętności. Nasi pracownicy mają doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu tanatoplastyki, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować Państwu profesjonalną obsługę w tym zakresie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Wysłuchamy Państwa próśb i życzeń oraz w spokoju i z pełną życzliwością podpowiemy, jakie zabiegi będą najodpowiedniejsze do wykonania dla zmarłej osoby. Dołożymy wszelkich starań, aby byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani z efektu końcowego przygotowania przez nas ciała do ceremonii pogrzebu.