Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Organizacja pogrzebu

Organizacja pogrzebu

Mamy świadomość tego jak ciężkim i bolesnym przeżyciem jest strata bliskiej osoby. Śmierć bez względu na swoje okoliczności, zawsze boli tak samo mocno. W tym ciężkim momencie ważne jest to, aby mieć wokół siebie ludzi, którzy są w stanie pomóc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności.

Wybierając nasz zakład pogrzebowy, mają Państwo pewność, że wszystkie niezbędne formalności zostaną dopełnione w jednym miejscu, bez konieczności poświęcania czasu na dojazdy w różne miejsca.

Zależy nam na tym, aby mogli Państwo w pełni skupić się na tym co jest w tym momencie najważniejsze – pożegnaniem bliskiej osoby. Wszystkim innym możemy zająć się za Państwa.

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę związaną z organizacją pogrzebu. Organizowane przez nasz zakład pogrzeby, obsługiwane są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Podczas ustalania przebiegu pogrzebu dokładnie i w pełnym skupieniu wysłuchujemy potrzeb naszych klientów, tak aby spełnić nawet najbardziej wymagające życzenia.

Podczas organizacji pogrzebu mamy na uwadze wszystkie polskie tradycje, które związane są z obrzędem pochówku. Dokładamy wszelkich starań, aby zorganizowany przez nas pogrzeb był odebrany jako godny i pełen szacunku dla zmarłej osoby.

Standardem zapewnionym przez nasz zakład pogrzebowy jest przede wszystkim:

 • profesjonalne i eleganckie przygotowanie miejsca grobu,
 • ustawienie namiotu i nowoczesnej windy,
 • rozstawienie krzeseł dla uczestników ceremonii,
 • przygotowanie nagłośnienia.

Na życzenie naszych klientów oferujemy dodatkowo m.in.:

 • załatwienie Aktu Zgonu za klienta,
 • wypłacenie zasiłku pogrzebowego z ZUS, MSWiA oraz Wojskowego Biura Emerytalnego,
 • pomoc w wyborze miejsca na cmentarzu, a także zorganizowanie miejsca na cmentarzu wraz z opłatą,
 • pośrednictwo w zamieszczaniu nekrologów i kondolencji w prasie,
 • przygotowanie eleganckich klepsydr,
 • zapewnienie oprawy muzycznej podczas ceremonii pogrzebowej z odtwarzacza CD,
 • zapewnienie oprawy muzycznej podczas ceremonii pogrzebowej w wykonaniu instrumentalisty,
 • zapewnienie fotografa i/lub kamerzysty.

Wymienione powyżej usługi nie są wszystkimi oferowanymi przez nasz zakład pogrzebowy usługami. Klienci naszego zakładu pogrzebowego mogą być pewni, że podejdziemy ze zrozumieniem do każdej prośby. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania.

Wieńce oraz wiązanki pogrzebowe to nieodzowny element podczas ceremonii pogrzebowej. Zarówno rodzina, jak i bliscy przyjaciele i znajomi pragną zjawić się na pogrzebie z pięknymi wieńcami lub wiązankami pogrzebowymi, aby upamiętnić zmarłą osobę. Wychodząc naprzeciw Państwa wymaganiom samodzielnie wykonujemy wieńce oraz wiązanki pogrzebowe. Dzięki temu nasze wieńce i wiązanki pogrzebowe wyróżniają się na tle innych, a przy tym ich ceny są konkurencyjne i bardzo atrakcyjne.

Rozwijamy się dla Państwa, aby organizowane przez nas pogrzeby każdorazowo sprostały Państwa wymaganiom. Cały czas dbamy o uzupełnianie naszej oferty poprzez uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych wystawach oraz targach funeralnych, dzięki czemu możemy wdrażać aktualne światowe wzory i najnowocześniejsze rozwiązania branżowe.

Zarówno do każdego klienta, jak i do organizacji każdego pogrzebu podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani z przygotowanego przez nas pogrzebu.

Aby sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych klientów i zminimalizować ich udział w procesie przygotowywania pogrzebu oferujemy różnego typu funeralia: trumny oraz urny, a także florystykę. Dzięki czemu nasi klienci mogą załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zapraszam zatem do kontaktu w celu ustalenia ceny organizacji pogrzebu.