Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Ekshumacje

Ekshumacje

Ekshumacje przeprowadzamy z godnością oraz poszanowaniem osób zmarłych.

Jednym z najczęstszych powodów ekshumacji jest potrzeba przeniesienia znajdujących się już w grobie szczątek bliskich osób w inne miejsce. Częstym powodem ekshumacji jest również pragnienie przeniesienia szczątek bliskich osób w miejsce zlokalizowane bliżej miejsca zamieszkania rodziny, tak aby rodzina mogła cały czas dbać o grób bliskiej, zmarłej osoby.

Otwarcie grobu, wydobycie szczątków oraz ich powtórne pochowanie to czynności, które wymagają nie tylko określonych umiejętności, ale także stosownych pozwoleń. Ekshumacja musi być przeprowadzona z godnością oraz szacunkiem do osoby zmarłej. Do takich czynności potrzebna jest wykwalifikowana kadra pracowników, odpowiedni sprzęt i pełen profesjonalizm.

Zakład pogrzebowy ARKA zapewnia przeprowadzenie ekshumacji w zgodzie z wszystkimi najważniejszymi przedstawionymi powyżej warunkami.

W sprawie ekshumacji mogą kontaktować się Państwo z nami w każdym momencie. Zlecenia przyjmujemy przez cały rok. Prosimy jednak, aby mieli Państwo na uwadze, że ekshumacja odbywać się może wyłącznie w okresie, który ustalony jest przez stosowne ustawy i na który nie mamy wpływu. Okres zezwalający na ekshumację obejmuje termin od 16 października do 15 kwietnia.

Po wykonaniu ekshumacji, szczątki w nowym miejscu mogą być pochowane zarówno w trumnie, jak też można je poddać zabiegowi kremacji, czyli spopieleniu szczątek zmarłej osoby.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące przebiegu oraz kosztów ekshumacji serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 867 70 33. Zapraszamy również do osobistych odwiedzin w naszym Biurze Obsługi Klienta.