Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Kremacja

Kremacja w Poznaniu

Oferujemy Państwu profesjonalną usługę kremacji. Kremacja jest alternatywą do klasycznego pochówku. Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej. Forma pogrzebu tego typu znana jest również jako ciałopalenie i należy do obrzędów praktykowanych w różnych religiach na świecie. W Polsce już od lat możemy zauważyć większe zainteresowanie spopielaniem zwłok. Sporo osób deklaruje, że chciałoby zostać poddanych tej procedurze – po śmierci rodziny zwykle decydują się na spełnienie tej prośby i skremowanie zwłok przy wsparciu zakładu pogrzebowego, który specjalizuje się ciałopaleniu, a następnie składaniu prochów do urn.

Kremacja – Poznań oraz okolice

Kremacja, aby spełniała wszystkie narzucone procedury, powinna zostać przeprowadzona w specjalnym piecu skonstruowanym na potrzeby palenia zwłok. Jego działanie polega na takim rozprowadzaniu ciepła wewnątrz, aby ciało mogło zostać spopielone w pełni automatycznie oraz z zachowaniem szacunku do zmarłego.

Warto wiedzieć, że samo palenie ciała w piecu to nie jedyna czynność, jaka wykonywana jest w ramach kremacji. Aby prochy mogły zostać złożone w urnie, muszą zostać dodatkowo rozdrobnione w specjalnym przeznaczonym do tego urządzeniu.

Podczas planowania spopielenia zwłok zmarłej osoby należy mieć na uwadze także obowiązujące w naszym kraju prawo. Zgodnie z polskim ustawodawstwem urnę z prochami należy złożyć na cmentarzu – nie można przechowywać jej w innym miejscu. Podobnie zresztą wygląda kwestia rozrzucania prochów. Nie ma takiej możliwości, mimo że innych krajach rozsypuje się pozostałości po zmarłym na otwartej przestrzeni.

Kompleksowa usługa spopielania zwłok

Mamy świadomość tego, jak wiele osób w swoim ostatnim życzeniu prosi o to, aby ich ciało zostało skremowane, a nie klasycznie pochowane, dlatego oferujemy kompleksową usługę kremacji.

Kremację możemy przeprowadzić na dwa sposoby. Mogą Państwo wybrać wersję, która będzie dla Państwa lepszym rozwiązaniem. Kremację możemy przeprowadzić z obecnością rodziny lub bez obecności rodziny. Jeżeli wybiorą Państwo wersję kremacji bez obecności rodziny, otrzymają Państwo stosowane zaświadczenie z zakładu kremacji o spopieleniu osoby zmarłej.

W przypadku kremacji ceremonia pogrzebowa niczym nie różni się od tradycyjnej ceremonii pogrzebowej związanej z chowaniem zmarłego w trumnie. Do każdego rodzaju ceremonii pogrzebowej podchodzimy z należytym szacunkiem i dbałością o Państwa zadowolenie.

Ze swojej strony zaproponujemy rozwiązanie, które spełni oczekiwania rodziny, a jednocześnie będzie zgodne z ostatnim życzeniem zmarłego. Nie pozostawiamy naszych klientów samych w tym trudnym momencie. Wiemy, jak wielkim wyzwaniem jest przyjście do zakładu pogrzebowego i dopełnienie wszelkich formalności. Niełatwym zadaniem jest też oddanie ciała ukochanej osoby do skremowania. Zapewniamy jednak, że jest to proces przeprowadzany w pełni profesjonalnie i z zachowaniem najwyższego szacunku do zmarłego.

Postępujemy zgodnie z procedurami. Rodziny, które mają wątpliwości, zawsze mogą zgłosić się do nas o poradę. Wyjaśnimy, na czym polega kremacja oraz jakie formalności należy spełnić w związku z paleniem zwłok. Zgodnie z wolą rodziny umożliwimy uczestnictwo w kremacji, a następnie przekażemy gotową urnę z prochami. Zorganizujemy także ceremonię pogrzebową, która – jak już wspomnieliśmy – niczym nie różni się od tradycyjnego pochówku z trumną. Klienci mogą liczyć z naszej strony na dyskrecję, zrozumienie oraz pełne wsparcie, także tak najprostsze, jak słowa otuchy.

Uroczystości, które związane są z pochówkiem ciała skremowanego, mogą odbywać się zarówno w kaplicy pożegnań, w kościele jak i na cmentarzu. Jeżeli nie wiedzą Państwo, które rozwiązanie będzie najlepsze, zapraszamy do kontaktu. Doradzimy Państwu i pomożemy w organizacji pogrzebu.

Trumny oraz urny do kremacji – Poznań

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno trumny do kremacji, jak i cała gama urn. Tutaj również wychodzimy Państwu naprzeciw i chętnie pomagamy w doborze odpowiedniej trumny lub urny.

Oferowane przez nas trumny oraz urny są niezwykle trwałe i eleganckie. W pełni przystosowane do godnego pochowania zmarłej osoby.

Zachęcamy do obejrzenia naszej oferty urn, w których można złożyć prochy po spopieleniu ciała zmarłego. Staramy się odpowiadać obecnym trendom i proponować takie pojemniki, które wyróżnia estetyczne wykonanie. Dysponujemy modelami w wielu kształtach i kolorach. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości kamienie o walorach dekoracyjnych. Wiele z nich przybiera bardzo elegancką, nierzadko oryginalną formę. Mogą to być urny nawiązujące do symboliki chrześcijańskiej lub w pełni świeckie.

Proponujemy nie tylko urny, ale także trumny, w tym modele kremacyjne. To specjalnie zaprojektowane konstrukcje przeznaczone do spalenia wraz ze zwłokami w piecu kremacyjnym. Najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, które łatwo się pali i nie pozostawia zbyt wielu pozostałości. Pozbawione są dodatkowych ozdób. Praktyczne i proste, służą wprowadzeniu ciała zmarłego do pieca oraz spopielenia zwłok zgodnie z procedurą.

W celu ustalenia ceny kremacji zwłok zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące świadczonych usług, a także doradzimy wybór odpowiedniego rozwiązania. Kremacja w Poznaniu i okolicy jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy skorzystać z naszego doświadczenia. Rodziny, które dotknęła śmierć bliskiej osoby, zachęcamy do spotkania w naszym zakładzie pogrzebowym. Porozmawiamy, omówimy szczegóły, odpowiemy na najistotniejsze pytania i pomożemy w organizacji pochówku, gwarantując zrealizowanie usług w sposób kompleksowy i dyskretny.