Dom pogrzebowy firmy ARKA Poznań

Jakie kwiaty kupić na pogrzeb?

Najczęściej wybieranym rodzajem kompozycji kwiatowych jest wieniec pogrzebowy. Wykonywany jest na podkładach z iglastych gałązek lub na floretach. Nieodzownym jego elementem są oczywiście szarfy z wypisanym pożegnaniem dla zmarłego. Wieniec będzie najlepszym wyborem jako kwiaty podarowane od grupy osób np. kolegów z pracy.

Można także zdecydować się na wiązankę, która składa się zazwyczaj z kwiatów połączonych np. z ozdobnymi liśćmi. Jest to tańsze rozwiązanie niż wieniec. Zazwyczaj nie trzeba zamawiać jej wcześniej w kwiaciarni. Kolejną propozycją są pojedyncze kwiaty i bukiety. W takim wypadku należy zadbać o to, by były one świeże. Można wtedy wybrać te, które były ulubionym rodzajem dla zmarłego.

Gatunki i kolory kwiatów

Jeśli chodzi o rodzaj kwiatów warto postawić na goździki, mieczyki, chryzantemy czy lilie – to właśnie one mają symbolikę pasującą do uroczystości pogrzebowych. Warto także zdecydować się na odpowiedni kolor kwiatów – nie wybierajmy tych bardzo kolorowych, nie twórzmy i nie zamawiajmy zbyt barwnych czy kiczowatych bukietów. Warto wybierać te o łagodnym kolorze – białe, kremowe. Można również sięgać po kompozycje niebieskie lub czerwone, gdyż ich symbolika nawiązuje do wieczności, miłości i oddania.

Gdzie najlepiej zamawiać kwiaty na pogrzeb?

W większości dużych miast takich jak Warszawa, Poznań czy Gdańsk nie ma problemu, aby kwiaty na pogrzeb zamówić w kwiaciarni nieopodal miejsca pochówku. Najwygodniej jednak jest zamówić kwiaty podczas załatwiania formalności pogrzebowych w Domu pogrzebowym ARKA.Jest to praktyczne rozwiązanie ponieważ pracownicy domu pogrzebowego dostarczą kwiaty do kaplicy cmentarnej. Mamy też pewność , że kwiaty są świeże , wieńce i wiązanki wykonywane są w dzień pogrzebu. Standardem jest, że po ceremonii w kaplicy pracownicy domu pogrzebowego zawożą kwiaty pod grób i układają zanim kondukt dotrze do miejsca pochówku.